Czy Ethereum może pokonać dominację Bitcoina?

Czy Ethereum może pokonać dominację Bitcoina? To pytanie w środowisku kryptowalut budzi spore kontrowersje. Wierni użytkownicy wciąż rozrastającej się platformy Ethereum byliby tym faktem z pewnością zachwyceni, ale znacznie większa ilość osób korzystających przy płatnościach z Bitcoina od razu stara się obalić taką możliwość.

I choć obie sytuacje są czysto hipotetyczne i można by o nich debatować miesiacami, to pewne jest jedynie to, że całkiem niedawno agencja dostarczająca raporty i prognozy dotyczące instrumentów finansowych Weiss Ratings opublikowała opinię, w której twierdzi, ze do 2023 roku Ethereum przebije Bitcoina i stanie na miejscu numer 1 kryptowalutowego podium.

Czy tak będzie? Tego nie wie nikt.

Wielu obserwatorów technologii Blockchain, oraz samego rynku kryptowalutowego zauważa, że ETH służy dzisiaj niemal wyłącznie do dokonywania opłat transakcyjnych, i choć wiele firm korzysta z platformy Ethereum do tworzenia własnych tokenów, aplikacji itd, to nie wydaje im się, żeby popularność eth i jego użytkowalność mogła trafić aż do tak szerokiego grona jak dzisiaj Bitcoin, co jednocześnie wyklucza możliwość przebicia prawie 51% dominacji Bitcoina na rynku kryptowalut.

Ale czy jest to niemożliwe? Otóż nie jest.

I na dzisiaj nikt nie jest w stanie z całkowitą pewnością przedstawić prognozy, która będzie odpowiadała faktycznej krypto sytuacji za kilka lat.
Można się raczej skłaniać do opinii, że to mrzonki, ale…

Ale zawsze pozostaje „ale”.
😉