Czy Vitalik Buterin rzuci ETH i zacznie pracę w google?

Czy taki niesamowity transfer jest w ogóle możliwy?

Vitalik Buterin pracownikiem giganta Google?

Czy to jest w ogóle prawdopodobne, że programistyczny geniusz, znany chyba na całym świecie, a przynajmniej w branży kryptowalut – twórca drugiej pod względem kapitalizacji i rozpoznawalności kryptowaluty na świecie, czyli Ethereum, przenosi się do pracy do giganta google?

Czy byłby zainteresowany stanowiskie stażysty, jeśli sam posiada dziś majątek na 1,5 miliarda złotych, a to jes tok 400 mln dolarów? Cóż teoria teorią, gdybanie gdybaniem, ale faktem jest że o takiej propozycji od google poinformował swoją krypto społeczność sam Vitalik Buterin.

W połowie sierpnia 2018 na jego Twitterze pojawiła się informacja, że dostał z kadr google propozycję pracy.

Ba, w odpowiedzi na nią stworzył na twitterze ankietę, w której pytał społeczność skupioną wokół niego i Ethereum , czy powinien oferte przyjąć, czy też nadal działać nad rozwojem Ethereum?

Jak możemy się domyślać sama ankieta kierująca pytanie do społeczności, w przeciwieństwie do faktycznie złożonej propozycji z google była zapewne żartem, aczkolwiek dobrze jest wiedzieć, ze Vitalikiem, jako potencjalnym pracownikiem interesują się już największe firmy na świecie.

Jak wypadła ankieta na Twitterze Buterina?

Na plus, czyli większość głosujących chciała by pozostał przy tworzeniu i rozwijaniu platformy Ethereum, chociaż znalazło się i wiele osób, które życzyło mu powodzenia w pracy w google:)

Sam Vitalik Buterin ogłosił, że pracy zmieniać nie zamierza 🙂