Enterprise Ethereum Alliance oraz Hyperledger: będą pracować razem nad rozwojem blockchain

Jeśli branża skupiona wokół społeczeństwa kryptowalutowego i samej, zaawansowanej i coraz bardziej popularnej technologii blockchain, czekała na nowe newsy z tego rynku, to październikowa informacja o tym, że Hyperledger i Enterprise Ethereum Alliance , czyli w tym momencie 2 największe światowe organizacje promujące blockchaina i wszystko co wiąże się z ta technologią, zaczną współpracować ze sobą, by razem rozwijać blockchain, jego świadomość i dalszą adaptację na świecie, to ta wiadomość na pewno cieszy.

Być może nie jest tak elektryzująca jak kolejne doniesienia o tym, że któraś z kryptowalut wzrosła czy spadła o 50, 100 czy 1000%, ale dla osób, którym zależy na bardziej programistycznej, finansowej i świadomościowej częsci tego rynku, czyli na rozwoju samego blockchaina – na pewno będzie wyjątkowa.

Krótko o firmach:

Enterprise Ethereum Alliance zasłynęło w branży przede wszystkim z tego, że opracowało specyfikację, której punktem głównym, czy też jak kto woli – sercem, EVM. EVM to wirtualna maszyna Ethereum, będąca częścią skomplikowanego protokołu zarządzającego przeróżnymi i naprawdę trudnymi do ogarnięcia na kartce papieru (a moze wręcz niemożliwymi) rozliczeniami prowadzonymi na blockchain.
Odgrywa ona bardzo ważną rolę w tzw. mechanizmie konsensusu.

Z kolei Hyperledger od 2015 rokupracuje nad rozwojem i wdrożeniami w oparciu o coraz modniejszy dziś wśród programistów blockchain , a celem działania oragnizacji jest m.in wspieranie wspólnego rozwijania rozproszonych ksiąg rejestrowych.

I właśnie te dwie firmy łączą siły!