Jak przeliczyć Ethereum na dolary czy złotówki?

Jak przeliczyć Ethereum na dolary czy złotówki? To stosunkowo proste, zwłaszcza, że w internecie znajdziesz mnóstwo narzędzi i automatycznych kalkulatorów do przeliczania kursu ETH na tradycyjne waluty. Kilka z takich narzędzi podamy Ci niżej.

Najważniejsze: pamiętaj, że kurs ETH zmienia się praktycznie co chwilę, czasem są to róznice nieznaczne, a czasem bardzo duże, natomiast każde zautomatyzowane narzędzie do sprawdzania kursu Ethereum i przeliczania do na złotówki, czy na dolary, kieruje się zwykle ceną dostępną aktualnie na jednej z wielu giełd.

dolary

Jeśli więc jesteś zarejestrowany tylko na jednej giełdzie wymiany, a sprawdzasz kurs narzędziem, które operuje kursami innej giełdy, to wtedy Twoje wyliczenia mogą nie być dokładne i w zwiazku z tym możesz mieć pewne różnice przy sprzedaży ETH (czy każdej innej kryptowaluty) bezpośrednio na wybraną przez Ciebie walutę tradycyjną.

Kilka przykładów narzędzi i kalkulatorów do przeliczenia ETH na inne waluty:
Skopiuj linki i wklej w przeglądarce:

pl.coinmill.com/ETH_USD.html
pl.investing.com/crypto/ethereum/eth-usd-converter
coinyep.com/pl/ex/ETH-USD

W/w kalkulatory do przeliczania kryptowalut na dolary i złotóki są całkowicie darmowe, więc możesz z nich skorzystać bez żadnego problemu.

Pamietaj tutaj również o tym, że poza automatyzacją, którą tak lubimy jeśli chodzi o przeliczanie kryptowalut, warto również w przypadku bycia zarejestrowanym tylko na 1 giełdzie pokusić się o kartkę, długopis i łatwo przeliczyć wszystko samodzielnie.
To naprawdę wcale nie jest takie skomplikowane.

I dopisek n akoniec tego artykułu: uważaj, przy decyzji o sprzedaniu ethereum czy innej posiadanej przez Ciebie kryptowaluty w momencie gdy jej cena na giełdach akurat spada, bo finalnie możesz być na takiej operacji stratny.

Przelicz również koszty opłat i prowizje, jaka dana giełda bierze przy sprzedaży, tak , żebyś był pewien, że wyjdziesz na tym na plus.