Jak zarobić na ethereum?

Na każdej z kryptowalut, jakie mamy obecnie dostępne na rynku, a jest ich już ponad 1500, można na różne sposoby zarabiać, przy czym jedne z tych kryptowalut są bardziej popularne, i niosą za sobą więcej innowacyjnej technologii, lub myśli projektowej, a inne mniej. Niektóre kryptowaluty z tej długiej listy na ponad 1500 pozycji, są projektami, które nie niosą za sobą nic, lub to, co oferują, to mrzonki a czasem nawet fantastyka, która najprawdopodobniej nie będzie miała żadnego pokrycia w rzeczywistości i nigdy nie zostanie zrealizowana. Dlatego decydując się na zarabianie na jakiejś konkretnej kryptowalucie, warto tu wziąć pod uwagę te, które faktycznie niosą za sobą coś ciekawego, oferują coś, czego nie ma jeszcze na rynku lub nie jest to super popularne, anie dopieszczone w 100% itd. Im wiecej wartości technologicznej, projektowej i przyszłościowej, ma dana kryptowaluta tym większe jest prawdpodobieństwo, nie graniczące jednak nigdy ze stuprocentową pewnością, że na takiej krypotwalucie zarobimy.

I tu warto wziąć pod uwagę kilka kryptowalut z pierwszej dziesiątki, które rozwijają się już od jakiegoś czasu i za którymi stoją nie tylko konkretne projekty, deweloperzy i plany, ale i społeczności.

Taką kryptowalutą jest tutaj miedzy innymi Ethereum.

Zanim przejdziemy do tego jak zarobić na Ethereum powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego, czym jest ten wyjątkowy token i co można dzięki niemu zrobić.

Przede wszystkim Ethereum (drugie po Bitcoinie miejsce na liscie kryptowalut), jest platformą, której celem powstania było nie tylko realizowanie szybkich płatności, ale przede wszystkim umożliwienie ludziom, firmom i instytucjom tworzenia „czegoś własnego” na blockchainie Ethereum. Tym czymś są między innymi zdecentralizowane aplikacje, czyli np firma, która chce się rozwijać w sieci i byc coraz bardziej popularna, nadążając za technologicznymi nowinkami, może wykorzystać Ethereum, a dokładniej jego blockchain do szybkiego stworzenia ciekawej, własnej aplikacji, w której ludzie będą mogli na różne opcje korzystać.

Ethereum pozwala też na tworzenie własnych tokenów marki, firm, a także tokenów personalnych.

Przypuśćmy, że zapragnąłeś mieć własny token, taką własną kryptowalutę, ale niespecjalnie się znasz na fachowym programowaniu, żeby tworzyć ją od zera. I tu z pomocą Tobie, czy firmie, przychodzi właśnie platforma Ethereum, bo to na niej, w systemie ERC20 możesz stworzyć szybko i sprawnie swój własny token, swoją kryptowalutę. Obecnie mnóstwo osób codziennie tworzy takie własne, mniejsze czy większe projekty wykorzystując do tego właśnie Ethereum. A to z kolei sprawia, że ETH jest dziś jedną z najczęściej wykorzystywanych kryptowalut i jednocześnie jedną z tych, które są branży najbardziej rozpoznawalne, bo można dzięki niemu COŚ stworzyć.

Ale i to nie jest jeszcze koniec zastosowania Ethereum. Mianowicie, platforma ETH i jej blockchain pozwalają młodym firmom i start upom tworzyć na blockchainie ETH tzw ICO. ICO to zbiórki funduszy na zasadzie crowdfundingu, które przebiegają bardzo szybko, sprawnie i mogą dac nowym firmom, które mają jakieś ciekawe pomysły na biznes, czy na technologię, fundusze. Projekty ICO powstają na Ethereum jak grzyby po deszczu, bo zorganizowanie takiego ICO jest wygodne i łatwe. A to znów sprawia, że jeśli ludzie czy firmy zaczynają czytac o możliwościach kryptowalut, to szybko docierają do Eth i zaczyna ich wciągać nie tyle samo Ethereum, co właśnie możliwości, jakie można dzięki niemu zyskać. Zdecydowanie też ETH ma jedną z najbardziej aktywnych społęczności wśród wszystkich kryptowalut jakie dzisiaj mamy na rynku.

Te wszystkie przesłanki pozwalają nam przypuszczać, że zainteresoanie ETH i technologią ETH, ora zplatformami do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji, ICO, projektów itd – będą w przyszłości mocno wpływały na cenę samego ETH.
A skoro popularność rośnie, cena może wzrosnąć to też i więcej pojawia się wokól ETH ludzi, któzy chcą w ta kryptowalutę jakoś zainwestować, lub jakoś na niej zarobić.

Wrócmy zatem do tematu:

Jak zarobić na ethereum?

Możliwości zarobienia na tej kryptowalucie i na jej technologii jest przynajmniej kilka

1.Kup tanio, trzymaj, sprzedaj drogo
2.Kup teraz, sprzedaj na zysku 10%, odkup jak cena spadnie i tak w kółko.
3.Zacznij kopać Ethereum, pomnażać stan swojego posaidania i sprzedaj za dłuzszy czas jak cena wzrośnie
4.Zostań hodlerem, czyli trzyma ETH min. Kilka lat a potem, zakładając że cena będzie już wystarczająca duża – sprzedaj.
5.Stwórz własny token na Ethereum, promuj go, zbuduj społeczność i zarabiaj na rynku

W wielkim skrócie wszystkie w/w 5 sposob na to jak zarabiac na Ethereum można wykorzystać osobno, lub łącznie, dzieląc swój kapitał i czas na każdy z poszczególnych tematów.
Ale przybliżmy je nieco bardziej punkt po punkcie.

1.Kup tanio, trzymaj, sprzedaj drogo

Ta metoda zarabiania na Ethereum jest stara jak świat, i dotyczy praktycznie każdego innego rodzaju kupna i sprzedaży dowolnego dobra na świecie. Od złota, diamentów, po koraliki w sklepie na bazarze. Zasada jest prosta: zakładasz konto na giełdzie kryptowalut, lub w kantorze w którym można kupić kryptowaluty (prawie każdy z nich ma w bazie Ethereum), a nastepnie kupujesz ETH wtedy, gdy cena jest niska, a potem sprzedajesz gdy będzie wyższa.
Nie masz naturalnie żadnej gwarancji, że będzie wyższa, ani kiedy, ale to tak samo jak w przypadku każdego innego dobra.

2.Kup teraz, sprzedaj na zysku 10%, odkup jak cena spadnie i tak w kółko.

To metoda dla ludzi, którzy mają mocne nerwy, czas no i kapitał na tzw grę na shortach, czyli grę na pozycje krótkie. Często sprawdzasz wykresy ETH, i jak cena wzrośnie w stosunku do tego, za ile kupiłeś o przynajmniej 10% – sprzedajesz. Potem czekasz aż cena znów nieco spadnie, kupujesz, i znów sprzedajesz jak wzrośnie. Na takiej grze na shorty trzeba się oczywiście znać, i nic nie dzieje się tutaj łatwo i szybko, ale jest to jedna z popularniejszych metod na zarabianie na ethereum czy na jakiejkolwiek innej kryptowalucie.
Osoby grające na shorty często „tracą” gdy sprzedadzą w złym momencie, lub gdy kupią na górce, ale z biegiem czasu straty są znacznie mniejsze niż zyski.
Ryzyko jak w każdym biznesie.

3.Zacznij kopać Ethereum, pomnażać stan swojego posaidania i sprzedaj za dłuższy czas jak cena wzrośnie

Kopanie Ethereum czyli tzw mining to opcja najlepsza dla tych, którzy nie mają wiele czasu, ale chciałyby również zarabiać na kryptowalutach.

Kopać można na 2 sposoby:

A) własnym sprzętem, czyli kupioną do domu koparką do kryptowalut.Koparka taka składa się z kilku kart graficznych, góry kabli i podłaczeń, oraz stelaża, plus odpowiedniego ustawienia wentylatorów. Właściwie podłączona i skonfigurowana może z czasem przynieść spore zyski właśnie w postaci wykopywanej na niej coinów do Ethereum. A im więcej coinów taki sprzęt wykopie, tym więcej możesz ich sprzedać, zarabiając na tym oczywiście konkretne kwoty.
Haczyki: trzeba się tu liczyć z dużymi kosztami comiesiecznego prądu, który przyjdzie Ci zapłacić , bo koparka do kryptowalut pobiera i pożera naprawde sporo prądu, plus z ewentualnymi awariami, z którymi jeśli nie jesteś programistą, to możesz sobie nie poradzić, a wtedy fachowiec od spzetu niezbędny. I to nie za darmo:)

B) cudzym sprzętem, który „podnajmujemy” np poprzez tzw kontrakty miningowe, których plusem jest to, że nie musisz zwykle osobno płacić za prąd ani naprawy sprzętu, bo wszystko to jest już z góry wliczone w cenę kontraktu na moc obliczeniową, jaki kupujesz.. Więcej o takich kontraktach możesz przeczytać na stronach przynajmniej kilku firm, które zajmują sie własnie sprzedażą kontraktów i to one można powiedzieć odwalają za Ciebie całą pracę, przesyłając Ci regularnie takie ilości Ethereum jakie wykopie na ich sprzęcie Twój kontrakt.

Więcej o tym jak wygląda kopanie Ethereum – znajdziesz pod tym linkiem, to przykładowa strona firmy Independent Enterprise. Jej polscy właściciele są do znalezienia na Facebooku, więc bez problemu powinieneś znaleźć odpowiedź na wszelkie pytania

4.Zostań hodlerem, czyli trzyma ETH min. Kilka lat a potem, zakładając że cena będzie już wystarczająca duża – sprzedaj.

Hodlowanie, czyli trzymanie kupionych wcześniej kryptowalut to wygodny sposób na potencjalne zyski w przyszłości. Oczywiści wzrost cen kryptowalut nie jest w żaden sposób pewnikiem, ale patrząc historycznie na wzrosty jakie mają już za sobą kryptowaluty, jest duże prawdopodobieństwo, że za kilka lat ich wartość może nas dosłownie mocno zdziwić. Co wtedy? Wtedy dobrze będzie sprzedać coś, co kupiło się lata temu bardzo tanio.
I tak: jeśli dzisiaj kupisz Ethereum po kilkaset $ a za kilka lat okaże się, że jeśli potrzymasz je po prostu na swoim portfelu, to będziesz mógł je sprzedać za kilkanaście tysięcy dolarów, to może to być dla Ciebie prawdziwy deal życia.

Oczywiście, hodlowanie kryptowalut i bycie hodlerem nie gwarantuje Ci, ze na 100% zarobisz, bo różne rzeczy mogą się za kilka lat wydarzyć z kursami kryptowalut i ich przyszłoscią, ale wydaje nam się że dobrze byłoby chociażby profilaktycznie trochę Eth mieć, tak na wszelki wypadek gdyby faktycznie za lata kurs okazał się niesamowity. Podobnie warto hodlowac i inne kryptowaluty z czołowej dziesiątki aktualnych list rankingowych.

Czas pokaże , czy Ci się to opłaci, czego oczywiście życzymy.

5.Stwórz własny token na Ethereum, promuj go, zbuduj społeczność i zarabiaj na rynku

Punkt 5 jest chyba najtrudniejszy i najbardziej wymagający czasowo, jeśli chodzi o to jak zarobić na ethereum. Dlaczego? Dlatego, że chociaż stworzenie własnego tokena może być proste, dzięki temu co oferuje platforma tworzenia tokenów do ETH, to juz upublicznienie go, zaangażowanie społeczności i wprowadzenie tokenu na giełdy, gdzie będą nim mogli handlować ludzie, wcale nie jest takie łatwe. Ponieważ kryptowalut jest aktualnie ponad 1500, a jescze setki z nich nie są w ogóle notowane na listach kryptowalut, bo i to wymaga czasu, to może się okazac, że nawet najlepszy plan na własny token, bez wsparcia techników, programistów i liderów marketingowych, którzy pomogą Ci promowac ten token wśród społeczności, może spalić na panewce. Wiele kosztów, wielkie ryzyko, ale i nie zapominajmy o plusach: jeśli Ci się to uda, to mozesz być milionerem, i to wcale nie jest przesada.
Ale… ryzyko jest bardzo wysokie i na pewno nie jest to opcja dla laików.

Jak więc widziszi sposobów na zarabianie na Ethereum jest sporo, ale to wyłącznie od Twojej decyzji i kapitału zalezy, czy na tym zarobisz, no i którą z możliwości wybierzesz dla siebie.