Jak zarobić na masternode?

Jak zarobić na masternode? Przede wszystkim zacznijmy od tego, ze zarabianie na kryptowalutowych masternode’ach jest w zasadzie trzecią po handlu kryptowalutami i kopaniu kryptowalut metodą na to, by zarabiać na tym rynku. W odróżnieniu też od dwóch w/w metod, polega na czymś innym i wymaga przy każdej kryptowalucie do której chcemy „postawić masternode’a” i zarabiac na nim, konkretnych środków finansowych, bez których włożenia się nie da rady obyć. Przy handlu kryptowalutami srodki te mogą być większe, bo można tu zacząć od dosłownie kilku dolarów, przy kopaniu, od kilkudziesięciu dolarów, ale masternode wymaga już większego wkładu na start.

masternode

O co chodzi w zarabianiu na masternodach?

Po pierwsze masternode to węzeł sieci o szczególnym znaczeniu, węzeł, który może brać udział w autoryzacji transakcji na danej kryptowalucie, i żeby go postawić, stworzyć itd trzeba mieć swój zapas danej kryptowaluty, różny w przypadku różnych kryptowalut, ale zawsze konkretny.
Przykład: żeby postawić masternoda DASH, trzeba najpierw kupić 1000 DASH (sprawdź na giełdzie jaka to suma, wtedy będziesz wiedział o jakich środkach tutaj mówimy).

Poza zapasem kryptowaluty, trzeba również posiadać serwer z dedykowanym IP, który będzie dostępny w sieci 24 godziny na dobę (tak jakbyś miał właczony komputer przez 24 h). Zarobek? Za to że masz xxx sztuk danej kryptowaluty i uruchomiony serwer 24 godziny, będziesz dostawał wynagrodzenie, za każdy wydobyty blok danek krypto. Mniej więcej, biorąc dalej za przykład DASH, jest to ok 30 tys. dolarów rocznie, a i ta kwota zmieniać się będzie, również w zależności od ceny DASH.

Haczyk jest taki, że nie jest to takie proste: obliczano kiedyś ile kosztuje całkowicie takie postawienie masternoda np na DASHu i jest to około od pół do nawet miliona dolarów, więc suma jest zawrotna.

Oczywiście im tańsza jest dana kryptowaluta, tym łatwiej i taniej jest zgromadzić jej odpowiedni zapas do postawienia masternoda, dlatego wielu graczy nie decyduje się na masternody droższych walut, a właśnie tych tanich, nowych, perspektywicznych, których kupienie dzisiaj pod potrzeby masternoda jest tańsze, (Dash też kiedyś kosztował 1 $ a nie kilkaset…) , i które może dac w przyszłości bardzo duże zyski, pod warunkiem sukcesu tej kryptowaluty.