Jak zarobić na spadkach i wzrostach kryptowalut?

Z zarabianiem na spadkach i wzrostach kryptowalut jest trochę tak, że wszyscy o tym lekko mówią, ale jak przychodzi do zabrania się do działania, to okazuje się, że wcale nie jest to takie proste jak może się na pozór wydawać.

Większość osób myśli, że zarabianie na spadkach i wzrostach kryptowalut polega na tym, żeby kupić tanio i sprzedać drożej, i chociaż rzeczywiście tak właśnie jest, to niestety nigdy nie wiadomo, w którą stronę pójdzie kurs, a więc cena danej kryptowaluty, wiec już w momencie jej zakupu, po jakiejkolwiek cenie, nie możesz być pewnym, że cena pójdzie w górę, bo może równie dobrze pójść w dół, a co za tym idzie, nie opłaci Ci się wtedy sprzedać kupionej krypto, bo najzwyczajniej w świecie byś na tym stracił.

Nie ma łatwo.
Podobnie gdy już kupisz tanio i faktycznie cena pójdzie w góre i sprzedasz, to może się okazać, że za chwilę cena znów wzrośnie, ale Ty nie będziesz już miał czego sprzedawać, bo zrobiłeś to wcześniej.

Zarabianie na spadkach i wzrostach kryptowalut jest więc trochę jak gra w kotka i myszkę, nigdy nie wiadomo kto wygra, dlatego większość traderów kryptowalutowych ma tutaj swoje własne strategie działania, to raz, a dwa, często grają oni na bardzo wiele pozycji jednocześnie, czasami wręcz przyjmując, że to co kupili jest tanio a druga część drogo, i niejako obstawiają dwie możliwe opcje.

Trading na kryptowalutach, czyli właśnie zarabianie na spadkach i wzrostach kryptowalut owiany jest dzisiaj mitami sukcesów i wielkiego bogactwa, ale mało kto wspomina o tym, że również straty wielu kupujących są tutaj naprawdę duże.

Czy warto?
Myślimy, że tak, ale zdecydowanie najpierw lepiej jest dłuższy czas poobserwować ten rynek i nie dać się od razy wywieźć na manowce, czasem warto poczekać z decyzjami, lub rozpocząć taką formę zarabiania od możliwie małych kwot, których strata nas nie zaboli, a pozwoli się nam czegoś nauczyć.