Zarabianie na kursach kryptowalut – o co chodzi?

Jak najprościej rzecz ujmując wygląda zarabianie na kursach kryptowalut? W zasadzie można by to skrócić do jednego zdania: kupuj kryptowaluty wtedy, gdy ich cena jest maksymalnie niska, a potem sprzedawaj gdy cena wzrośnie. I tu można by zamknąć całe tłumaczenie, ale chcielibyśmy je wam rozwinąć o kilka drobnych szczegółów.

Kup tanio, sprzedaj gdy kurs wzrośnie o ok 5-10%

To tzw zarabianie na kursach, na „shorty”, czyli szybką sprzedaż gdy kurs wzrośnie nieznacznie, i zainkasowanie przy tym zysku 5-10%. Trzeba tu wziąć pod uwagę, że biorąc zysk 5-10%, i chcąc utrzymać wzrosty, trzeba będzie wkład i część zysku znów przeznaczyć na zakup kolejnej kryptowaluty i powtórzenie manewru. Ta opcja zarabiania na kursach kryptowalut jest dla niektórych osób wyjątkowo ciężka, bo wymaga ciągłej, codziennej obserwacji rynku i kursów na giełdach, tak, by nie przegapić momentu kupna/sprzedaży danej kryptowaluty, czy momentu gdy jej kurs skoczy/spadnie.

Kup tanio, sprzedaj gdy kurs wzrośnie o ok 50%

To opcja zarabiania dla bardziej cierpliwych, aczkolwiek też przy zmienności kursów kryptowalut, może się okazać, zę ten poziom zostanie „zaliczony” już w ciągu kilku tygodni,a czasem kilku miesięcy.

Kup tanio, sprzedaj gdy kurs wzrośnie o ponad 100%

Średni long, czyli nie zajmujemy się codziennym handlowaniem na giełdach, a po prostu monitorujemy kurs i nie robimy NIC, dopóki nie osiągnie on zakładanego przez nas targetu, czyli w tym przypadku 100%

Kup tanio i nie sprzedawaj wcześniej niż przy wzroście kursu o 200%

Długi long: jak wyżej, tylko trzymamy naszą inwestycję, czyli kupioną kryptowalutę na zysk min 200% i dopiero wtedy realizujemy sprzedaż.

Biorąc pod uwagę własną cierpliwość i emocje warto tutaj dobrze przemyśleć, którą ze strategii chcemy wybrać, i możliwie się jej trzymać. I pamiętać, że żadna z wybranych opcji nie gwarantuje zysku, zysk w każdej inwestycji jest potencjalny i nikt nie da Ci na niego gwarancji.